Rekord w Gminie Michałów - aż 23 drużyny!!!

zawody zagajow 2012 22W Zagajowie 8 lipca 2012 roku w piękną, słoneczną niedzielę rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięły udział 23 drużyny, w tym 9 drużyn OSP, 3 drużyny KDP, 8 drużyn MDP chłopców i 3 drużyny MDP dziewcząt.
Zawody oficjalnie otworzył Wójt Gminy Michałów Mirosław Walasek witając zgromadzone jednostki, zaproszonych gości oraz publiczność. Wypowiadając znaną sentencję "Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze uważam za otwarte" dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. A rywalizacja mimo upału była zacięta.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska w składzie:
1. bryg. Władysław Węgrzynowicz – sędzia główny
2. mł. bryg. Jarosław Wleciał
3. mł. bryg. Jarosław Huk
4. st. kpt Piotr Wieniecki
5. mł. kpt Mariusz Fodymski
6. asp. Sztab. Andrzej Domagała
7. dh Łukasz Kurczyna – OSP Chroberz
8. dh Piotr Lozio – OSP Chroberz

Przebieg zawodów komentował Zbigniew Kierkowski – Komendant Gminny OSP w Michałowie, który w tej roli nie ma sobie równych. Czuł się jak ryba w wodzie.

I konkurencją była Musztra Strażacka, którą najlepiej zaprezentowały drużyny: OSP z Tura Dolnego, KDP z Zagajowa, MDP 12-15 lat chłopcy – Zagajów, MDP 15-18 lat chłopcy – Sędowice i MDP 12-15 lat dziewczęta – Wrocieryż.

Puchary i dyplomy za musztrę ufundowali: Przewodniczący Rady Gminy – Zygmunt Mika i Wójt Gminy Mirosław Walasek.
Następnie odbył się bieg sztafetowy oraz ćwiczenia bojowe, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Dokładne wyniki z tych konkurencji przedstawia protokół z zawodów.
Wręczenia nagród i dyplomów dokonał Wójt Gminy Mirosław Walasek, w asyście Komendanta Powiatowego PSP Władysława Węgrzynowicza i Przewodniczącego Rady Gminy Zygmunta Miki.
Następnie Komendant Gminny OSP Zbigniew Kierkowski odczytał nazwiska druhów MDP, którym nadano Złote Odznaki Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, a byli to: Rafał Zieliński, Kamil Baran, Kamil Wleciał, Mateusz Wleciał, Bartosz Nogacki i Arkadiusz Sperka.
W gminie Michałów sport pożarniczy cieszy się wielkim zainteresowaniem. W zawodach wzięło udział 206 zawodników.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, a OSP w Zagajowie za przygotowanie placu i organizację.

- Protokół z gminnych zawodów sportowo - pożarniczych w Zagajowie - link (pdf)

::zobacz zdjęcia::