Jubileusz 90-lecie OSP Pełczyska!!!

90 lecie2Dzień 5 sierpnia 2012 r. na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Pełczysk, a to z racji Jubileuszu 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 10-lecia powstania Chóru Strażackiego „Pełczyszczanie”. Niedzielne obchody swym rozmachem i perfekcyjną organizacja przyćmiły wszystkie gale, jakie – w ocenie wielu prominentów – miały miejsce w dziejach gminy.

Powitania licznie przybyłych gości oraz otwarcia uroczystości dokonał dh Tadeusz Sułek – Wójt Gminy Złota, oraz prezes OSP Pełczyska Ryszard Sobieraj, który przedstawił także krótki rys historyczny jednostki i zespołu „ Pełczyszczanie”.

90 lecie1

Jubileusz ten był także okazją do wręczenia odznaczeń , dyplomów i wyróżnień dla strażaków z Pełczysk, a aktu dekoracji dokonali: dh Mirosław Pawlak prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kielcach, Bożentyna Pałka-Koruba -Wojewoda Świętokrzyski , Zbigniew Kierkowski prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Pińczowie, st.bryg. Stanisław Woś- Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Wojciech Bucki – Z-ca Komendanta PSP w Pińczowie, dh Zdzisław Leks - Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, Jan Moskwa – starosta pińczowski oraz dh Tadeusz Sułek– Wójta Gminy Złota.

W licznym gronie uhonorowanych znalazł się Wojciech Błach, znany aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, który ma tutaj swoją letnią posiadłość. Celebryta jest przyjacielem prezesa miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej – Ryszarda Sobieraja. Mieszka bardzo blisko remizy. W zeszłym roku został formalnie strażakiem jednostki. Podczas niedzielnych uroczystości towarzyszyła mu partnerka Kamila Baar, która z dumą kamerą nagrywała moment wręczenia medalu. Tradycyjne „sto lat” dla wyróżnionych zagrała Orkiestra Dęta z Dzierążni

90 lecie

OSP Pełczyska utożsamiana jest ze śpiewającym od 10 lat Chórem Pełczyszczanie. Święto uczczono wydaniem nie tylko profesjonalnej płyty z nagraniami ale i śpiewnika z tekstami szlagierów, obsypanego laurami znanego już w całej Europie chóru.

Program artystyczny jubileuszowej fety w Pełczyskach wypełnił koncert orkiestry dętej z Dzierążni oraz miejscowych tuzów estrady – chóru Pełczyszczanie, zespołu śpiewaczego „Złocowianki” i kapeli Olbryszanie, a do tańca przygrywał zespół Indeks z liderem – prezesem jednostki jubilatki – Ryszardem Sobierajem.

::zobacz zdjęcia::