Święto 100 - lecia i poświęcenia nowego sztandaru OSP Chroberz

100 lecie osp chroberzW dniu 27 czerwca 2021 roku odbyła się uroczystość 100-lecia powstania OSP Chroberz, poświęcenia i przekazania nowego sztandaru. Rozpoczął ją sygnał syreny strażackiej oraz podniesienie flagi na maszt przy odegranym Hymnie Państwowym.

Czytaj więcej...

Wszystkie straże są nasze - Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie

posiedzenie zarzadu pow 6 2021 „Nawet te z pozoru najmniejsze jednostki, okazują się niezastąpione, gdy przychodzi nam przeciwdziałać kataklizmom, gdy np. walczymy z powodzią. Nie zgadzamy się na wyróżnianie jednych, kosztem drugich jednostek” – to oficjalne stanowisko strażaków ochotników z Powiatu Pińczowskiego, w sprawie projektu kontrowersyjnej ustawy dotyczącej Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Czytaj więcej...

Gminny Dzień Strażaka - Zagajówek 2017

30 kwietnia 2017 roku w Zagajówku spotkali się strażacy z Gminy Michałów na uroczystym apelu z okazji Gminnego Dnia Strażaka połączonego z przekazaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Zagajówku.

Czytaj więcej...

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skowronnnie Górnym otrzymali nowe auto.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skowronnie Górnym w miejsce wysłużonego Żuka, otrzymali we wtorek 20 grudnia samochód pożarniczy marki VW transporter t4 od Ochotniczej Straży Pożarnej w Pińczowie.

Czytaj więcej...