W Działoszycach wygrała Dzierążnia

Na 17 jednostek w gminie Działoszyce do zawodów przystąpiło zaledwie 8 drużyn seniorów i jedna Kobieca Drużyna Pożarnicza  z Chmielowa. W zawodach nie wzięła udziału ani jedna drużyna młodzieżowa i jest to wymowny sygnał dla Oddziału Gminnego ZOSP w Działoszycach do podjęcia stosownych działań. Zawody sportowe to najłatwiejsza i najbardziej skuteczna forma pozyskiwania młodzieży w szeregi OSP i trzeba z niej korzystać. Należy również pomóc tym 9 jednostkom, które nie wzięły udziału w zawodach, a to w dzisiejszych czasach jedna z podstawowych form sprawdzenia gotowości bojowej ludzi i sprzętu. W czasie zdarzenia nie będzie już na to czasu.

W grupie seniorów:

I miejsce – OSP Dzierążnia

II miejsce OSP Działoszyce

III miejsce OSP Sudół.

W grupie Kobiecych Drużyn Pożarniczych I miejsce zajęła KDP z Chmielowa. Puchary i talony za zakup sprzętu i umundurowania ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Zdzislaw Leks. Wręczenia nagród i dyplomów zwycięskim drużynom dokonał burmistrz Zdzisław Leks i Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie mł. bryg. Wojciech Bucki.

Poza regulaminem Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce ufundował puchary oraz nagrody dla drużyn, które uzyskały najlepszy wynik w ćwiczeniach z musztry.

I miejsce – OSP Sudół

II miejsce – OSP Jakubowice