Strażacy z Chruścic i całego województwa świętowali w Opatowie

Kilkuset strażaków – zawodowców i ochotników, tyle samo publiczności i kilkudziesięciu VIP-ów uczestniczyło w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się w Opatowie. Świętowano też przypadający w tym roku jubileusz 20-lecia działalności Państwowej Straży Pożarnej.

Powiat pińczowski w Opatowie reprezentowali druhowie - Zbigniew Kierkowski, Władysław Węgrzynowicz, ks. Kapelan Jan Staworzyński, Tadeusz Pasternak oraz poczet sztandarowy w składzie: Tomasz Długosz, Waldemar Bajor, Paweł Kumor.

W Opatowie poświęcono i przekazano ciężki samochód gaśniczy Mercedes jednostce   OSP Chruścice. Wspaniały samochód odebrał osobiście druh prezes Stanisław Sternak, naczelnik Mateusz Płatek i inspektor ds. ppoż UMG w Pińczowie Paweł Stochla.