Zmiana warty w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie pińczowskim.

zmiana warty125 listopada 2011r. Zbigniew Kierkowski, oficer Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, wybrany został nowym prezesem Oddziału Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie pińczowskim.

W zjeździe udział wzięli:  poseł na Sejm RP, prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach dh Mirosław Pawlak, wiceprezesi dh Zdzisław Leks i Ireneusz Żak, przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej dh Kazimierz Wroński, przewodniczący Wojewódzkiego Sądu Honorowego dh Marian Tworek, starosta pińczowski Jan Moskwa, wicestarosta Marek Omasta, burmistrz Włodzimierz Badurak, ks. Jan Staworzyński, kapelan powiatowy strażaków, komendant WKU w Busku Zdroju mjr Jarosław Molisak, asp. sztab. Robert Zachariasz z pińczowskiej policji oraz bryg. Władysław Węgrzynowicz -komendant KP PSP w Pińczowie.

zmiana warty2

Trzy stanowiska wiceprezesów objęli: Włodzimierz Oleksiak z gminy Złota, Józef Ostrowski z gminy Pińczów i Leopold Kosiński z gminy Działoszyce. Sekretarzem zarządu został Marek Długosz z gminy Kije, a skarbnikiem Mirosława Wiśniewska z gminy Pińczów.    Na czele Komisji Rewizyjnej stanął Wiesław Opoka, wiceprzewodniczącym dh Tadeusz Zyguła, sekretarzem dh Stanisław Woźniak, a delegatami na zjazd wojewódzki wybrani zostali: Zdzisław Leks, Tadeusz Sułek, Zbigniew Cierlik i Marek Długosz