Sztandar dla OSP Kopernia !!!

sztandar kopernia Na błoniach koperskich 12 sierpnia 2012r. odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru tej najmłodszej w powiecie pińczowskim jednostce OSP. Sztandar ufundował Bank Spółdzielczy w Pińczowie jako dowód uznania i wdzięczności społeczeństwa, za ofiarną służbę oraz jako symbol najwyższych wartości, honoru i tradycji, jako zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny i Narodu.

Na uroczystość licznie przybyły jednostki OSP z terenu powiatu pińczowskiego, mieszkańcy oraz zaproszeni goście, w tym: prezes Oddziału Zarządu Wojewódzkiego – dh Mirosław Pawlak, prezes Oddziału Zarządu Powiatowego – dh Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski – Jan Moskwa, Włodzimierz Badurak – burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Jan Radkiewicz – Przewodniczący Rady Miejskiej, a także Zbigniew Cierlik - prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP i Wojciech Bucki - zastępca komendanta PSP Pińczów.      Poświęcenia sztandaru dokonał ksiądz kapelan Jan Staworzyński. Sztandar w imieniu darczyńców przekazała delegacja BS z Jakubem Madejem, Włodzimierzem Oleksiakiem i Józefem Ostrowskim na ręce prezesa Oddziału Wojewódzkiego dh Mirosława Pawlaka, który sztandar ten wręczył prezes OSP Kopernia druhnie Mirosławie Wiśniewskiej. „Strzeżcie tego sztandaru jak źrenicy oka”- mówiła wyraźnie wzruszona druhna prezes przekazując go na ręce pocztu sztandarowego. Wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem strażackim, a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP Pińczów i Chór Strażacki Pełczyszczanie.

sztandar kopernia1

Podczas niedzielnej uroczystości wręczone zostały także liczne odznaczenia i dyplomy dla najaktywniejszych strażaków z Koperni, którzy usłyszeli bardzo wiele ciepłych słów i podziękowań od przybyłych gości.

sztandar kopernia2

Takiej fety błonia koperskie nie widziały od 5 czerwca 1257, kiedy to w tym samym miejscu książę Bolesław Wstydliwy dokonał lokacji Krakowa na prawie magdeburskim. Mamy nadzieję, że na kolejną tak piękną uroczystość nie będziemy musieli czekać kilkaset kolejnych lat.