100 lat Banku Spółdzielczego w Pińczowie

100 lat BS  24 sierpnia w Pińczowie przed główną siedzibą BS rozpoczęły się jubileuszowe uroczystości, na które zaproszono kilkadziesiąt pocztów sztandarowych OSP zaprzyjaźnionych z bankowcami.

Punktualnie o 13.40 w rytmie Marsza Generalskiego odegranego przez orkiestrę dętą pińczowskiej straży pożarnej, prezes BS w Pińczowie w asyście prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP Zbigniewa Kierkowskiego przyjął meldunek od komendanta gminnego druha Tadeusza Szarka o gotowości do uroczystości.

100 lat BS1

Po uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy z rynku do kościoła ruszyła defilada pocztów sztandarowych, gdzie rozpoczęła się liturgia w intencji dalszej pomyślności Banku Spółdzielczego.

100 lat BS2

Po mszy spotkanie jubileuszowe odbyło się w salach Belwederu. Wręczono wiele odznaczeń dla zasłużonych pracowników, wyróżniono pamiątkowymi grawertonami kilkadziesiąt osób, a dyrektor Jakub Madej przypomniał historię prowadzonej przez siebie instytucji.

Prezes Oddziału Powiatowego druh Zbigniew Kierkowski na ręce prezesa Jakuba Madeja przekazał podziękowania od strażaków za okazywaną pomoc ochotniczym strażom pożarnym i wręczył mu pamiątkowego pluszowego strażaka. Przypomniał również zebranym, iż Jakub Madej 10 sierpnia na uroczystościach jubileuszowych w Kijach udekorowany został najwyższym strażackim odznaczeniem , Złotym Znakiem Związku za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa i Rzeczpospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał członek Prezydium Zarządu Głównego, poseł na Sejm RP Mirosław Pawlak w asyście pocztów sztandarowych z Kij i Włoszczowic dowodzonych przez naczelnika OSP Włoszczowice Tomka Długosza.

100 lat BS3

Podczas uroczystości władze bankowe chcąc podziękować za współpracę wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozwoju Banku wręczyły płaskorzeźby kaplicy św. Anny patronki Pińczowa. Jedną z nich otrzymał prezes Z. Kierkowski.