Pińczowski Armagedon!!!

Nowy obraz (3) Armagedon to miejsce zapowiadanej w Apokalipsie św. Jana ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła. Kto 4 października 2012 obserwował ćwiczenia służb ratowniczych pod kryptonimem „Nida 2012” mógł mieć wrażenie, że to symboliczne miejsce ataku zła to Pińczów i jego okolice.

Pierwszy atak sił nieczystych nastąpił na terenie zakładu Nida Gips Gacki, gdzie rozszczelniła się cysterna z ciekłym gazem, kolejno nastąpiło rozszczelnienie instalacji przesyłowej gazu w fazie lotnej .

Nowy obraz (3)

Do akcji ruszyły „anielskie hufce” w które wcieliły się zastępy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, ale „siły Szatana „ zaatakowały ze zdwojoną siłą . Pod murami zakładu Karnego w Pińczowie zderzyła się cysterna przewożąca substancję łatwopalną z samochodem osobowym, a zza krat uciekło kilku niebezpiecznych więźniów.

Nowy obraz

Dowodzący „siłami dobra” komendant powiatowy „archanioł” Władysław Węgrzynowicz postawił na nogi całą Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z jej dowódcami „aniołami Jarosławami„ Wleciałem i Hukiem .Do walki skierował także Powiatowy Odwód Operacyjny w sile kompanii, stworzony z OSP powiatu pińczowskiego na czele z prezesem powiatowym OSP „aniołem mniejszym” Zbigniewem Kierkowskim, poprosił również o wsparcie WSKR w Kielcach, który zadysponował na teren Pińczowa kolejne zastępy „anielskich hufców” . W sumie na ponidzie zmierzała ponad setka strażaków w swych czerwonych ognistych rumakach.

Do akcji wkroczyła również policja na czele z grupą antyterrorystów z Kielc. Służba więzienna także zadysponowała wszystko co miała najlepszego czyli specjalną grupę interwencyjną z Nowego Sącza.

Nowy obraz (1)

Tymczasem w Schronisku dla Nieletnich w Leszczach dochodzi do wybuchu butli z gazem w wyniku czego jest wiele osób rannych. Do akcji - działający na tym odcinku z-ca komendanta powiatowego „młodszy archanioł „ Wojciech Bucki - rzuca dwa plutony powiatowej kompanii odwodowej OSP. Kierowane są tam także karetki pogotowia ratunkowego i specjalna grupa ratowników PCK.

Tymczasem uciekinierzy z zakładu karnego uciekają w kierunku Gacek, gdzie podpalają las tzw. Grabowiec, a inna grupa wyrzuca w okolicach miejscowości Leszcze beczkę z bardzo niebezpieczną substancją. Nieznający terenu uciekinierzy, samochodem spadają ze skały w Gackach do głębokiej wody wyrobiska po byłej kopalni gipsu.

Nowy obraz (2)

Tego już było za wiele, przybyły z Kielc komendant wojewódzki „generał archanioł” Muszczak przejął dowodzenie i od razu przystąpił do zmasowanego ataku. Rzucił w tym celu dodatkowe siły Centralnego Odwodu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wsparte specjalną sekcją chemiczną z Kielc i grupą płetwonurków z Sandomierza .

I ugięły się hordy szatańskie w zażartej walce przed niezliczonymi zastępami „anielskich hufców”. Walkę wygrali „słudzy dobra” - rycerze Św. Floriana i na tysiąc lat uwięzili „Szatana” i jego popleczników w czeluści piekielnej.

Druhowie OSP uczestniczący w ćwiczeniach „Nida 2012”

D-ca kompanii -Zbigniew Kierkowski

I pluton– d-ca Dariusz Żuber      II pluton d-ca Włodzimierz Bartocha

OSP Michałów                          OSP Pawłowice

OSP Kije                                 OSP Działoszyce

OSP Chruścice                             OSP Chroberz

III pluton d-ca Piotr Walczyński

OSP Włoszczowice

OSP Krzyżanowice

OSP Chroberz

michalow

OSP Michałów – Sławomir Nocuń, Mateusz Lniany, Grzegorz Błaszczyk, Mariusz Matyjas

kije

OSP Kije – Jerzy Woźniak, Waldemar Piłat, Paweł Fiuk, Krzysztof Krzętowski, Krzysztof Hynek, Grzegorz Fijałkowski

chruscice

OSP Chruścice-Stanisław Sternak, Łukasz Wojciechowski, Rafał Chwaliński, Bolesław Kaczmarczyk, Mateusz Płatek, Tomasz Sternak.

pawlowice

OSP Pawłowice- Włodzimierz Bartocha, Jacenty Kordyl, Piotr Kopczyński, Przemysław Szostak, Tomasz Sikora.

dzialoszyce

OSP Działoszyce – Andrzej Żabicki, Łukasz Pieron, Krzysztof Leks, Krzysztof Jędrychowski.

zlota

OSP Złota – Maciej Pieczonka, Adrian Oziębłowski, Rafał Robak, Łukasz Białoń

wloszczowice

OSP Włoszczowice – Stanisław Człeczyński, Robert Siuda, Przemysław Pasek, Gustaw Pałyga, Adrian Pawlusek, Mariusz Kubicki.

krzyzanowice

OSP Krzyżanowice – Zdzisław Woźniak, Andrzej Poros, Adam Poros, Monika Gierek, Paweł Poros, Mateusz Nowocień.

chroberz1

OSP Chroberz GBA – Łukasz Kurczyna, Piotr Lozio, Wasik Adam, Niemiec Antoni, Sebastian Konieczny.

chroberz2

OSP Chroberz - łódź – Adam Wypych, Władysław Stępień