Ks. Biskup Florczyk spotkał się ze strażakami

Ks. Biskup Florczyk Ks. Marian Florczyk jest biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej, a z ramienia Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję delegata ds. Duszpasterstwa Sportowców. W dniu 14 października wizytując parafię michałowską spotkał się z delegacją strażaków na czele z prezesem Oddziału Powiatowego ZOSP RP druhem Zbigniewem Kierkowskim.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Ks. Biskup z uznaniem mówił o strażakach o ich działalności i aktywności o tym jak ważna i potrzebna to służba. Życzył wytrwałości , konsekwencji w działaniu i opieki Św. Floriana. Ze swojej strony deklarował przychylność i modlitwę w intencji druhów. Prosił również aby nie zapominać o tych, którzy odeszli na wieczną wartę. „Pamięć o nich jest waszą powinnością” – mówił.

Strażacy z kolei mówili o swoich sukcesach, problemach, radościach i smutkach.

Na zakończenie spotkania Ksiądz Biskup udzielił wszystkim obecnym Pasterskiego Błogosławieństwa, a od strażaków otrzymał pluszowego strażaka.

Ks. Biskup Florczyk Stoją od lewej: Mariusz Matyjas, Grzegorz Błaszczyk, Piotr Rudziński, Zdzisław Toboła, Jacek Stanek, Piotr Kopczyński, Jacenty Kordyl, Ks. Biskup Marian Florczyk, Zbigniew Kierkowski, Ks. Proboszcz Jerzy Piwowarczyk, Henryk Cebula.