Posiedzenie Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie

posiedzenie zarządu1We wtorek 6 listopada odbyło się posiedzenie Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP. Przybyłych druhów powitał prezes Zarządu Powiatowego dh Zbigniew Kierkowski, który poprowadził posiedzenie.

Na zaproszenie prezesa do Pińczowa przybyli prezesi Zarządów Gminnych z terenu całego powiatu, nie zabrakło także komendantów gminnych, członków Powiatowej Komisji Rewizyjnej, a władze powiatu reprezentował starosta pińczowski Jan Moskwa. Jako, że OSP w swoich zadaniach mocno związana  jest  z Państwową Strażą Pożarną, tak też na posiedzeniu pojawili się także przedstawiciele pińczowskiej straży. Komendant Powiatowy Władysław Węgrzynowicz zabrał głos w temacie stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego wspominając o potrzebie budowy w powiecie stacji obsługi aparatów oddechowych używanych przez strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

posiedzenie zarządu1

Poruszona problematyka wywołała żywą dyskusję; sceptyczne uwagi zgłosili  gospodarze niektórych gmin, co skłoniło komendanta powiatowego do deklaracji, że w niedługim czasie postara się porozmawiać w tym temacie z komendantem wojewódzkim. „Myślę, że w tedy będę mógł przekazać państwu propozycje konkretnych rozwiązań. Pamiętajmy, że działamy dla wspólnego dobra – bezpieczeństwa całego powiatu i właśnie dlatego powinniśmy się wzajemnie uzupełniać i współpracować” – mówił Władysław Węgrzynowicz.

posiedzenie zarządu2

W dalszej części posiedzenia głos zabrał także st. kpt. Piotr Wieniecki z KP PSP w Pińczowie. Uczestnicy spotkania wysłuchali informacji z przeprowadzonych gminnych zawodów sportowo-pożarniczych i OTWP. Kpt. Wieniecki przedstawił także plany szkoleniowe na rok 2013.

posiedzenie zarządu3
    Jednym z punktów strażackiego spotkania było także sprawozdanie z działalności Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie oraz relacja z przebiegu XIII Zjazdu Krajowego ZOSP RP. Obydwie informacje przedstawił prezes dh Zbigniew Kierkowski.
Opracowała Joanna Strączek-Dziabała