Strażackie spotkania opłatkowe

wigilia 2012.1Święta Bożego Narodzenia to czas najbardziej rodzinny i radosny w roku. Gromadzimy się na wspólnych wieczerzach i spotkaniach wśród najbliższych i przyjaciół. Nie inaczej jest wśród braci strażackiej, która spotyka się, by wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne oraz podsumować działalność mijającego roku.

wigilia 2012.1

wigilia 2012.2

wigilia 2012.3

wigilia 2012.6

Siódmy już raz spotkali się strażacy z gminy Michałów na wspólnej wieczerzy, tym razem w Zagajowie. 16 grudnia br. tradycyjnie w gminie Działoszyce w Zespole Szkół zorganizowano Gminną Wigilię.

wigilia 2012.4

wigilia 2012.5

W spotkaniu uczestniczyło ponad 600 mieszkańców gminy Działoszyce. Wśród nich byli także strażacy i Orkiestra Dęta z Dzierążni.

spotkanie oplatkowe pinczow 2012 (1)

spotkanie oplatkowe pinczow 2012 (2)

spotkanie oplatkowe pinczow 2012 (3)

W spotkaniu opłatkowym Oddziału Zarządu Gminnego w Pińczowie uczestniczył kapelan powiatowy, Starosta Pińczowski oraz Burmistrz MIG w Pińczowie, a w piątek 21 grudnia w świeżo  odnowionej remizie na wspólnej wieczerzy spotkali się druhowie z OSP Złota. Spotkanie opłatkowe druhów strażaków po raz pierwszy zorganizował także nowo wybrany prezes OSP Brzeście druh Bogdan Bielaś.

( zdjęcia własne, UmiG Działoszyce)