Grad medali dla michałowskich strażaków

6 maja 2012 roku w Turze Górnym spotkali się strażacy z Gminy Michałów na uroczystym apelu z okazji Dnia Strażaka.
Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Św. w intencji strażaków, celebrowaną przez ks. kapelana Adama Kornalskiego i ks. proboszcza Jerzego Piwowarczyka.

Licznie przybyłych na uroczystość strażaków, mieszkańców gminy oraz zaproszonych gości powitał Prezes OZG ZOSP RP w Michałowie druh Mirosław Walasek, a wśród nich Wiceprezesa OZW w Kielcach Ireneusza Żaka, Prezesa OZP w Pińczowie Zbigniewa Kierkowskiego, Wiceprezesa Powiatowej Komisji ds. Młodzieży Kultury i Sportu Dariusza Żubra, Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa Rady Gminy w Michałowie Michała Klamińskiego, radnych – Bożenę Wójcik, Czesława Tyburczyka, Sylwestra Sowę, Tadeusza Oleksego

W przemówieniach mówcy wypowiedzieli wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem druhów, a następnie najbardziej aktywnych uhonorowano licznymi medalami, dyplomami i listami gratulacyjnymi. Byli to następujący druhowie i druhny:

Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
Lech Baran, Jacek Stanek, Sylwester Sowa

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
Marcin Kania, Zdzisław Młyńczak, Piotr Kopczyński, Robert Purtak, Zygmunt Gręda, Marian Domagała, Urszula Węgrzynowicz

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
Mirosław Młyńczak, Rafał Kędzierski, Konrad Baran, Grzegorz Skóra, Janusz Kierkowski, Zdzisław Domański, Łukasz Bębenek, Przemysław Schab

Odznakę „Strażak Wzorowy”:
Maciej cebula, Karol Gręda, Katarzyna Gruszka, Katarzyna Kierkowska, Karolina Kierkowska, Łukasz Mazur, Paweł Szymański, Marcin Witkowski, Adrian Żuber

Listy pochwalne i podziękowania za zaangażowanie, ofiarność oraz szlachetną postawę w niesieniu pomocy potrzebującym:
Włodzimierz Bartocha, Stanisław Zimoląg
Dyplomy uznania za długoletnią i bezinteresowną służbę w szeregach OSP:
Stanisław Jobczyk, Józef Zięba, Stefan Ciesielski

Dyplomy uznania za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę:
Magdalena Mitręga, Halina Głombińska, Dominik Mazur, Tadeusz Oleksy, Józef Konofal, Jerzy Dzierżak, Stanisław Ciesielski, Stanisław Wojtasik, Józef Biały, Zbigniew Spaczyński, Zbigniew Gręda, Henryk Cebula, Łukasz Matuszczyk, Adrian Bębenek, Kamil Janusek, Adam Walczak-Stachowiak, Sylwester Jonczyk.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów strażackich prowadzonych przez d-cę uroczystości Włodzimierza Bartochę.
W czasie trwania apelu zastęp OSP Pawłowice uczestniczył w gaszeniu pożaru w Sancygniowie – taka to już jest ta strażacka dola.
Zarząd Gminny w Michałowie składa szczególne podziękowania za przygotowanie uroczystości strażakom z Tura Górnego z prezesem Józefem Konofalem oraz radnym Tadeuszem Oleksym na czele.
Po zakończonych uroczystościach odbyła się zabawa taneczna – grał zespół „TOP SECRET”.

::zobacz zdjęcia::