Turniej halowy MDP

W dniu 06 kwietnia 2013 roku w Hali Sportowej w Złotej odbył się Turniej Gminny Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Złotej. Do rywalizacji stanęło blisko 60 młodych strażaków, którzy walczyli w dwóch kategoriach tj. „halowa piłka nożna” oraz „strażacki, halowy bieg sztafetowy”. W kategorii „halowa piłka nożna” zgłoszono 8 drużyn, które w drodze losowania podzielono na dwie grupy. Z każdej grupy do dalszego etapu wyszły po 2 drużyny, które pomiędzy sobą rozegrały półfinały i finały. Zawodnikom nie brakowało ambicji i woli walki, walczono do ostatniego gwizdka sędziego.

Nie zapominano o szacunku do przeciwnika, dlatego też praktycznie wszystkie mecze rozgrywano w duchu „fair play”. Nie obyło się jednak bez drobnych nieporozumień, zwłaszcza podczas meczu półfinałowego pomiędzy MDP Chroberz i MDP Żurawniki, gdzie rozstrzygnięcia nie uzyskano zarówno w normalnym i doliczonym czasie gry, jak i w pierwszej serii rzutów karnych. Po kolejnych strzelanych rzutach karnych zwycięstwo przyznano drużynie z Żurawnik, chociaż przy jednym ze strzałów do prawidłowej decyzji sędziego potrzebna byłaby fotokomórka. Ostateczna klasyfikacja w tej kategorii przedstawia się następująco:

1 miejsce MDP Żurawniki
2 miejsce MDP Złota I
3 miejsce MDP Pełczyska
4 miejsce MDP Chroberz
5 miejsce MDP Złota II
6 miejsce MDP Niegosławice
7 miejsce MDP Miernów
8 miejsce drużyna z Rudawy

Do drugiej kategorii rywalizacji w „strażackim, halowym biegu sztafetowym” zgłosiło się 6 drużyn w 5- osobowych składach. Tu również do samego końca rywalizacja była bardzo zacięta. Sumowano łączny czas uzyskany przez wszystkich zawodników drużyny, którzy pokonywali te same przeszkody (podpinanie prądownicy do węża, skok przez skrzynię , bieg po równoważni, obiegnięcie dwóch pachołków). Ostateczna klasyfikacja tej konkurencji jest następująca :

1 miejsce MDP Złota I                    -  łączny czas 100 sek.
2 miejsce MDP Chroberz                -                     104 sek.
3 miejsce MDP Żurawniki              -                     105 sek.
4 miejsce MDP Pełczyska               -                     117 sek.
5 miejsce MDP Złota II                   -                     127 sek.
6 miejsce przypadło drużynie z Rudawy   -           131 sek.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali członkowie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Złotej (Kazimierz Kowalski, Wiesław Pieczonka i Adam Wypych), Naczelnik OSP Złota kpt. pożarnictwa Artur Oziębłowski. Sędzią głównym halowego turnieju piłki nożnej był Przemysław Płatek. Zmagania drużyn obserwowali licznie zgromadzeni kibice, którzy równo dopingowali wszystkim zawodnikom. Uczestnicy turnieju otrzymali skromny poczęstunek w postaci napoju oraz batonika.

Organizatorzy wybrali najlepszego zawodnika turnieju, którym został Dominik Machynia z Miernowa. Nagrodę „Fair play” otrzymał Dawid Giereś, który mimo bólu wskutek doznanej drobnej kontuzji ambitnie walczył do końca turnieju.

Na zakończenie turnieju przybył Wójt Gminy Złota Pan Tadeusz Sułek, który pogratulował wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, zaś drużynom wręczył stosowne dyplomy.

Autor: Wiesław Pieczonka, ZOGZ OSP RP, www.gminazlota.pl

Zdjęcia w naszej Galerii, zapraszamy do oglądania