Gminny dzień strażaka w Złotej

złota dzien strazaka 2013W piątek 3 maja, punktualnie o godz. 14:30 sygnałem syreny strażackiej rozpoczął się w Złotej Gminny Dzień Strażaka. Druhowie złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem partyzantów poległych w obronie Ojczyzny, a następnie przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta. Doroczne święto strażaków jest okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych

złota dzien strazaka 2013

-  „ Złoty Znak Związku” : Zygmunt Nowak ze Złotej i Włodzimierz Dąbek z Miernowa,
 - „Drugi złoty medal za zasługi dla pożarnictwa” : Włodzimierz Oleksiak, Ryszard Nowak,
    Artur Oziębłowski i Janusz Oziębłowski ze Złotej
-  „Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa”:  Ryszard Paździor, Wiesław Pieczonka,
Władysław Stępień,  Łucjan Adamczyk, Sławomir Kobus, Bogusław Książek

zlota dzien strazaka 2013,2

Wręczono również srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa, odznaki „Wzorowy Strażak” oraz brązowe i srebrne odznaki „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” dla członków MDP z Chrobrza i Złotej.

„Listy gratulacyjne”  Jana Moskwy Starosty pińczowskiego i Zbigniewa Kierkowskiego Prezesa Zarządu OP ZOSP RP w Pińczowie otrzymali druhowie Włodzimierz Dąbek i Wiesław Pieczonka.

zlota dzien strazaka 2013,1

Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Wojciech Buski wręczył Tadeuszowi Sułkowi i Włodzimierzowi Oleksiakowi – Prezesowi i Wiceprezesowi Zarządu OG ZOSP RP w Złotej przepiękne grawertony  z okazji „Dnia Strażaka”.

Wójt Gminy Tadeusz Sułek otrzymał z rąk Jakuba Madeja Prezesa Banku Spółdzielczego w Pińczowie płaskorzeźbę z wizerunkiem Kaplicy  Św. Anny w Pińczowie, wykonaną jako pamiątkę z okazji 100 lecia działalności Banku Spółdzielczego w Pińczowie.

Nie zabrakło również szacownych gości m.in. bryg. Wojciech Bucki- z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie, Zbigniew Kierkowski – Prezes Zarządu OP ZOSP RP w Pińczowie, Henryka Musiał i Andrzej Kozera – radni powiatu pińczowskiego, Ryszard Paździor – Prezes  GZRK i OR w Złotej,  Jakub Madej – prezes Banku Spółdzielczego w Pińczowie, Jolanta Fichtel – kier. USC w Złotej.

Część oficjalną poprowadził Ireneusz Gołuszka – Sekretarz Gminy Złota. Organizację święta wsparł Bank Spółdzielczy w Pińczowie oraz Urząd Gminy w Złotej .

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP Pińczów na czele z dyrygentem Arturem Szczepankiem oraz kapelmistrzem Leszkiem Traczem oraz zespół „Pełczyszczanie”. Po zakończeniu  odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich jednostek w świetlicy OSP.

Tekst: W.Pieczonka, PB. Zdjęcia: Przemysław Płatek, www.gminazlota.pl

::zobacz zdjęcia::