Ochotnicza Straż Pożarna z Pińczowa obchodziła 130 rocznicę powstania i 110-lecie grania jej orkiestry

Uroczystości rozpoczęła koncelebrowana msza święta odprawiona w intencji strażaków w kościele p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po złożeniu kwiatów pod figurą patrona - św. Floriana, druhowie przemaszerowali na plac Konstytucji 3 Maja.

Wiesław Opoka - prezes OSP przedstawił krótki rys historyczny i uroczyście wręczono zasłużonym druhom odznaczenia i dyplomy.

Życzenia strażakom złożyli między innymi: wojewoda świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba, posłowie - Mirosław Pawlak, Krzysztof Lipiec i Andrzej Bętkowski, burmistrz Włodzimierz Badurak i starosta Jan Moskwa.

Defilada jednostek, na czele z zabytkową pompą strażacką w asyście reaktywowanej orkiestry strażackiej zakończyła uroczystości.