Podsumowanie zawodów Gminnych

zlota zawody 2013. 314 lipca zawodami w Działoszycach zakończyły się gminne zawody sportowo –pożarnicze we wszystkich gminach powiatu pińczowskiego. Zawody te  wyłoniły reprezentantów na zawody powiatowe, które odbędą się 21.07.2013 r. w Działoszycach.

W poszczególnych gminach, licznie zgromadzeni kibice gorąco dopingowali startujących strażaków. Widać było duże zainteresowanie  poszczególnymi konkurencjami, ale to ćwiczenia bojowe najbardziej rozpalały publiczność.
 Najwięcej drużyn OSP startowało w Gminie Michalów, aż 22 -  natomiast najmniej w Gminie Kije tylko 9. W  Gminie Złota startowało 14 drużyn, gdzie zawody zdominowała jednostka OSP Złota -  zajmując wszystkie I miejsca w poszczególnych grupach wiekowych, oprócz  grupy MDP chłopców, którzy  zajęli drugie miejsce. W Gminie Działoszyce startowało również 14 drużyn OSP.  Zawody sędziowali funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, a także druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.
 Łącznie w zwodach wzięło udział 619 zawodników reprezentujących jednostki OSP w różnych grupach wiekowych.
Drużyny które zakwalifikowały się na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze stoczą bój o zwycięstwo  21.07.2013 r. w Działoszycach:
GRUPA „A” SENIORZY
1.    OSP DZIERĄŻNIA – ZWYCIĘZCA POPRZEDNICH ZAWODÓW POWIATOWYCH