„Pełczyszczanie” tegoroczni laureaci Świętokrzyskiej Nagrody Kultury II Stopnia.

pelczysz1Wokalny zespół „Pełczyszczanie” działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczyskach został tegorocznym laureatem nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego II stopnia przyznanej przez Marszałka Województwa. Świętokrzyskie Nagrody Kultury zostały wręczone podczas inauguracji roku kulturalnego w Pałacu Biskupów Krakowskich – w siedzibie Muzeum Narodowego w Kielcach.

pelczysz1

Z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Tadeusza Kowalczyka nagrodę odebrał założyciel i zarazem prowadzący zespół „Pełczyszczanie” prezes OSP w Pełczyskach Ryszard Sobieraj.

pelczysz2

W uroczystości uczestniczyli wszyscy członkowie zespołu w asyście delegacji władz samorządowych z gminy Złota oraz z Powiatu Pińczowskiego na czele ze Starostą Pińczowskim Zbigniewem Kierkowskim.

pelczysz3

Wszystkim prężnie działającym „Pełczyszczanom” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej zdjęć: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/gallery?Site=ED&Date=20131024&Category=galeria11&ArtNo=102409990&Ref=PH&Params=Itemnr=16

Żródło: www.pinczow.pl
Zdjęcia: www.pinczow.pl / www.echodnia.eu