Odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Gmina Złota

pozarniczy141. zlota1Nikola Szczepańska w grupie szkół podstawowych, Paulina Orzełek – gimnazja oraz Adrian Curyło – szkoły ponadgimnazjalne będą reprezentować gminę Złota podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W finale gminnym, który odbył się 20 marca w Zespole Placówek wzięło udział 16 uczniów ze wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy, tj. SP Chroberz, SP Miernów, ZPO Złota, ZSCKR Chroberz.

pozarniczy145.zlota5

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test , a w ścisłym finale najlepszym uczestnikom pytania ustne zadawał przewodniczący jury st. kpt. Tadeusz Pasternak z Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

pozarniczy1414.zlota2

W wyniku eliminacji pisemnych i ustnych ostatecznie w I grupie wiekowej (szkoła podstawowa) pierwsze miejsce zajęła Nikola Szczepańska z ZPO Złota, drugie Patrycja Lisikiewicz, a trzecie Julia Salwierak – wszystkie ZPO Złota.

pozarniczy1418.zlota3

W II grupie wiekowej (gimnazjum) najlepszą okazała się Paulina Orzełek, która zarówno w części pisemnej jak i ustnej zdobyła maksymalna liczbę punktów. Drugie miejsce zajęła Kamila Bochenek, a trzecie Natalia Berowska – ZPO Złota.

pozarniczy1412.zlota4

W III grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne) najlepszy okazał się Adrian Curyło, a drugie miejsce przypadło Piotrowi Stalicy – obaj ZSCKR Chroberz.

pozarniczy141. zlota1

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a najlepsi pamiątkowe dyplomy, które wręczył fundator Wójt Gminy Złota, w asyście Dyrektora ZPO Złota Marioli Warzechy, Kierownika USC Złota Jolanty Fichtel oraz st. kpt. Tadeusz Pasternak z Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

Od strony organizacyjnej turniej przygotowała Jolanta Fichtel, natomiast do konkursu młodzież została przygotowana przez nauczycieli: Annę Mucha (SP Chroberz, Barbarę Kasperkowicz (ZPO Złota), Artura Haruzę (SP Miernów) oraz Tomasza Czyszczonia (ZSCKR Chroberz).

Tekst/zdjęcia: http://gminazlota.tbu.pl/wiadomosci/news.php?id=3347

Źródło: http://gminazlota.tbu.pl