Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Pińczowie.

el .pw.2014.8W dniu 10.04.2014 r. w Pińczowie rozegrane zostały eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do eliminacji przystąpili uczniowie którzy wywalczyli sobie prawo startu w eliminacjach podczas eliminacji gminnych i miejsko-gminnych.

el .pw.2014.3

Turniej został rozegrany w trzech grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

el .pw.2014.1
Turniej składał się z części pisemnej w trakcie której każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 20 pytań, a następnie osoby z największą ilością punktów przystąpiły do rywalizacji ustnej odpowiadając na pytania zawarte w wylosowanych zestawach.

el .pw.2014.2

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
Szkoły podstawowe:
I miejsce Justyna Hałat - Gartatowice
II miejsce Łukasz Poros - Gacki
III Nikola Szczepańska - Złota.
Grupa gimnazjum:
I miejsce Paulina Orzełek – Złota
II miejsce Jaworski Grzegorz - Działoszyce
III miejsce Eliza Praszkiewicz – Nr 1 w Pińczowie
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Damian Pasternak – Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie
II miejsce Adrian Curyło – ZSCKR w Chrobrzu.

Komisję Jury stanowili: bryg. Wojcich Bucki – z-ca komendanta powiatowego KP PSP w Pińczowie, st. kpt. Tadeusz Pasternak – naczelnik wydziału operacyjno-kontrolno-rozpoznawczego, mł. kpt. Paweł Obważanek – d-ca zastępu, Michał Klamiński – Starostwo Powiatowe w Pińczowie.

el .pw.2014.4

Z uczestnikami eliminacji powiatowych spotkał się Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach. Poseł na Sejm Mirosław Pawlak który w swoim wystąpieniu zachęcał młodzież do poszerzania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz życzył im osiągnięcia jak najlepszych wyników w rozgrywanym turnieju.

el .pw.2014.6

Nagrody oraz dyplomy pamiątkowe dla uczestników turnieju ufundował starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, który wręczył je w asyście z-cy komendanta powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Wojciecha Buckiego oraz członków Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP powiatu pińczowskiego.

el .pw.2014.5
Ogłoszenie wyników OTWP i wręczenie nagród odbyło się obecności członków Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP , który w tym samym czasie obradował w Pińczowie oraz połączone było z podsumowaniem konkursu plastycznego pod hasłem „Nie Wypalaj, nie Zabijaj”.

el .pw.2014.7
Powiat pińczowski w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą: Justyna Hałat, Paulina Orzełek i Damian Pasternak.

el .pw.2014.8

Źródło: http://www.psppinczow.pl