Z krzyżem na ramionach

droga krzyzowa 2014.1Kilkudziesięciu druhów strażaków z podpińczowskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wzięło udział w wielkopiątkowej liturgii Drogi Krzyżowej. Jak co roku, trasa wiodła z kościoła św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie na Górę Zamkową.

droga krzyzowa 2014.1

droga krzyzowa 2014.2

Strażacy z jednostek OSP Brzeście, OSP Skowronno Górne, OSP Skowronno Dolne, OSP Kopernia nieśli ciężki drewniany krzyż do 7 stacji po czym zastąpili ich więźniowie z Zakładu Karnego w Pińczowie.

droga krzyzowa 2014.3

Po wejściu na szczyt góry krzyż raz jeszcze trafił w ręce druhów strażaków, którzy zamocowali go w miejscu, gdzie pozostanie na najbliższych 12 miesięcy, aż do przyszłorocznej liturgii Wielkiego Tygodnia.

droga krzyzowa 2014.4
Tradycją stał się już udział licznych zastępów strażaków ochotników we wszystkich uroczystościach kościelnych i państwowych.

droga krzyzowa 2014.5

Jak podkreślił to ks. dziekan Jan Staworzyński -kapelan służb mundurowych - „na strażaków zawsze można liczyć”.

Tekst: Joanna Strączek-Dziabała

Zdjęcia: http://www.pinczow.com