Gminny Dzień Strażaka w Pawłowicach - Gmina Michałów

dzien strazaka 2014W sobotę 3 maja 2014 roku w Pawłowicach odbyły się uroczystości związane z Gminnym Dniem Strażaka. Obchody rozpoczęły się zbiórką i przemarszem pododdziałów jednostek OSP z terenu całej gminy.

dzien strazaka 2014

Dowódca uroczystości druh Włodzimierz Bartocha poprowadził pododdziały na boisko w Pawłowicach gdzie została odprawiona msza polowa w intencji strażaków. Mszę koncelebrowali kapelan gminny strażaków ks. Adam Kornalski , ks. Jerzy Piwowarczyk proboszcz parafii w Michalowie. Po zakończonej Mszy Św. rozpoczęła się część oficjalna uroczystości.

DSCN2359
Meldunek od dowódcy uroczystości druha Włodzimierza Bartochy przyjął Prezes Gminny Mirosław Walasek.

DSCN2422

Prezes ZG ZOSP RP w obecności d-cy przeprowadził przegląd pododdziałów, po czym została wciągnięta flaga państwowa na maszt oraz odegrano hymn państwowy.
Prezes ZG ZOSP RP w Michałowie Mirosław Walasek przywitał przybyłych gości, druhny oraz druhów strażaków, mieszkańców Pawłowic i całej gminy.
Podczas uroczystości
bryg. Władysław Węgrzynowicz – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie
Zbigniew Kierkowski – Starosta Pińczowski, Prezes Powiatowy ZOSP RP
Mirosław Walasek – Wójt Gminy Michałów, Prezes Gminny ZOSP RP
Zygmunt Mika – Przewodniczący Rady Gminy w Michałowie
ks. Jerzy Piwowarczyk – proboszcz parafii w Michałowie
wręczyli medale oraz odznaczenia zasłużonym druhnom oraz druhom.

DSCN2456

DSCN2485DSCN2500
Następnie głos zabrali:
Zbigniew Kierkowski – Starosta Pińczowski, Prezes Powiatowy ZOSP RP
Mirosław Walasek – Wójt Gminy Michałów, Prezes Gminny ZOSP RP
Zygmunt Mika – Przewodniczący Rady Gminy w Michałowie
ks. Jerzy Piwowarczyk – proboszcz parafii w Michałowie

DSCN2355

DSCN2517
Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów strażackich prowadzonych przez d-cę uroczystości Włodzimierza Bartochę.

DSCN2518
Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się odprawić mszę św. oraz przeprowadzić apel z okazji Dnia Strażaka.
Prezes Gminny Mirosław Walasek podziękował druhom OSP Pawłowice za przygotowanie i zorganizowanie Gminnego Dnia strażaka.

Źródło:http://www.infomichalow.e-ck.pl

Zdjęcia: własne, http://www.infomichalow.e-ck.pl , Stanisław Biały