Gminny Dzień Strażaka w Pełczyskach - Gmina Złota

pelczyska14923 maja w Pełczyskach odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha, która odprawiał ksiądz proboszcz Jan Bil.

pelczyska144

Następnie druhowie na czele z orkiestra dętą OSP Wiślica oraz z prowadzącym pododdziały Włodzimierzem Oleksiakiem przemaszerowali na boisko sportowe przy pełczyskiej remizie.

pelczyska145

Ze sceny wszystkich przybyłych powitał Jarosłąw Nowak, na co dzień pracownik Urzędu Gminy Złota oraz członek OSP Pełczyska oraz zespołu strażackiego "Pełczyszczanie".

pelczyska1429

Wśród przybyłych gości znalazł się gospodarz gminy Wójt Tadeusz Sułek, Przewodniczący Rady Gminy Złota Henryk Krzak. Sekretarz Gminy Złota Ireneusz Gołuszka,  Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach Zdzisław Leks, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie brygadier Wojciech Bucki, Sekretarz Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Wiesław Pieczonka.

pelczyska1432

pelczyska1488

Przybyli goście udekorowali wyróżnionych strażaków medalami oraz odznakami za zasługi dla pożarnictwa oraz wzorową postawę podczas służby.

pelczyska1492

Minuta ciszy uczczono druhów którzy odeszli na "wieczną służbę".

Na zakończenie odbyła się defilada pododdziałów.

:: więcej zdjęć ::

Autor: pb, gminazlota.pl