Uroczyste obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i gminnego Dnia Strażaka - Gmina Działoszyce

3maja2014 05Obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i gminnego Dnia Strażaka rozpoczęły się w sobotę przed południem gdzie przed Urzędem Miasta i Gminy zabrali się uczestnicy uroczystości.

3maja2014 05

Blisko 20 pocztów sztandarowych, samorządowcy, druhowie strażacy, nauczyciele, dzieci i młodzież szkolna, harcerze, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji, mieszkańcy gminy prowadzeni przez zespół mażoretki z Zespołu Szkół w Działoszycach i orkiestrę dętą z Dzierążni przeszły ulicami miasta na rynek przed pomnik Tadeusza Kościuszki przy którym, wartę zaciągnęli harcerze.

3maja2014 18
Po odegraniu hymnu państwowego, okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Zdzisław Leks. Mówił o znaczeniu Konstytucji 3 Maja w ówczesnej Europie, o jej doniosłej roli w dziejach Polski oraz o ważnej dla Polaków rocznicy 10-lecia członkostwa w Unii Europejskiej, o dobrze wykorzystanym czasie przez Gminę Działoszyce w realizacji licznych wielomilionowych inwestycji tych zakończonych i tych, które są w trakcie realizacji. Dziękował wszystkim tym, którzy dobrze życzą Gminie i mądrze doradzają, podpowiadają i kontrolują nasze wspólne działania.

3maja2014 02

Z okazji Dnia Strażaka skierował słowa uznania i podziękowania wszystkim strażakom z gminy Działoszyce za ofiarę i pełną poświęcenia działalność.
Na zakończenie uroczystości na działoszyckim rynku poszczególne delegacje lokalnych władz, szkół, stowarzyszeń i instytucji złożyły wiązanki kwiatów.
Po odegraniu Roty oddziały licznie zgromadzonych druhów strażaków przeszły w defiladzie przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Uroczystą mszę w intencji ojczyzny i druhów strażaków w kościele parafialnym p.w. Trójcy Świętej w Działoszycach celebrował dziekan ksiądz Stefan Świderski - kapelan strażaków.

3maja2014 01
Strażakom za ogromny wkład pracy społecznej w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy podziękował prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP druh Marian Książek. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta przed remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Działoszycach gdzie z recitalem plenerowym wystąpiła orkiestra dęta z Dzierążni.

:: więcej zdjęć ::

Żródło:http://www.dzialoszyce.pl/