90-lecie OSP w Bogucicach.

17 sierpnia w Bogucicach świętowano 90-lecie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, połączone z Dożynkami Parafialnymi.

Obchody rozpoczęto zbiórką pododdziałów pod kościołem parafialnym w Bogucicach i poświęceniem wieńca dożynkowego przygotowanego przez rolników z Zakamienia i przyniesionego wraz z bochnem chleba przez starostów - Barbarę Górzyńską i Jarosława Jaskulskiego. Następnie rolnicy i strażacy wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział we mszy świętej odprawionej w intencji druhów i rolników. Po liturgii strażacy prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrą Dętą udali się na plac przy Szkole Podstawowej, gdzie świętowali swój Jubileusz.

Licznie przybyłych gości powitał prezes OSP Bogucice Kazimierz Klasiński, który także przypomniał bogatą historię jednostki. Po złożeniu meldunku prezesowi Oddziału Zarządu Powiatowego Związku OSP Zbigniewowi Kierkowskiemu przez prowadzącego uroczystość prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP Tadeusza Szarka, przystąpiono do wręczania medali i odznaczeń. Jako pierwszy, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa został uhonorowany sztandar jednostki OSP w Bogucicach, a następnie odznaczenia i medale wręczono najbardziej zasłużonym druhom ochotnikom.

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał druh Franciszek Kosar, a Srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa odebrali Paweł Kosar, Rafał Mierzwiński, Jerzy Domagała i Tomasz Pasternak.
Brązowymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa wyróżniono Łukasza Wojciechowskiego, Łukasza Domagałę i Bartosza Nowaka.

Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali druhowie Rafał Wojciechowski, Michał Rusak i Dariusz Klasiński, a Odznaki za Wysługę Lat - Józef Irla, Jerzy Kowalski, Henryk Piotrowski, Jan Guzik, Marek Guzik, Adam Chojnowski, Krzysztof Sroka, Marek Kowalski, Henryk Nowak, Jan Gadowski, Tomasz Juszczyk oraz Gabriel Nowak.

Odznaczenia wręczono również młodym druhom. Złotą Odznakę Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza otrzymali Piotr Piotrowski, Błażej Wojtowicz, Hubert Spółczyński i Łukasz Bajorowicz.

Srebrną Odznakę Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odebrali Karol Rychel, Monika Bajorowicz, Małgorzata Szymańska oraz Karolina Furman, zaś Brązową Odznakę Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - Dominik Wilk, Michał Zawiła, Wojciech Gil i Bartosz Biesaga.

Po oficjalnych przemówieniach, pełnych miłych słów uznania i życzeń dla Jednostki, odbyła się defilada pododdziałów, a goście dokonali okolicznościowych wpisów w Księdze Pamiątkowej. Na zakończenie, tradycyjnie, jak przystało na prawdziwych strażaków, zaproszono wszystkich na poczęstunek i zabawę taneczną.

Źródło/Zdjęcia:http://www.pinczow.com