Strażacy na Zarządzie.

We wtorek 14 kwietnia Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie spotkał się na swoim kolejnym posiedzeniu, którego gospodarzem był prezes dh Zbigniew Kierkowski. Tematem spotkania były przede wszystkim sprawozdania prezesów Zarządów Gminnych z ubiegłorocznej działalności, podsumowanie zebrań w gminach oraz ustalenie kalendarza tegorocznych imprez z udziałem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Tu szczególnie mocno zaakcentowano planowane zawody sportowo – pożarnicze gminne i powiatowe.  Dokładną relację z działalności Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie przedstawił sekretarz dh Marek Długosz, zaś dh Mirosława Wiśniewska, skarbnik Zarządu zapoznała pokrótce zgromadzonych z finansami Zarządu.
Kilka słów do druhów strażaków z jednostek OSP skierował komendant KP PSP w Pińczowie st. bryg. Władysław Węgrzynowicz. Szef pińczowskich strażaków zawodowych podkreślił bardzo dobrą współpracę jednostek OSP z Państwową Strażą Pożarną, wspomniał o największych akcjach gaśniczych prowadzonych wspólnymi siłami na przestrzeni minionego roku, dziękując jednocześnie za wsparcie i pomoc.
Obecny na spotkaniu wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach dh Zdzisław Leks mówił o ogólnej sytuacji OSP na terenie województwa, kierując uwagę słuchaczy zwłaszcza na problem braku młodzieży w ochotniczych jednostkach. Druh Leks wspomniał także o perspektywach finansowych z unijnego budżetu w latach 2014 – 2020, gdzie duże jednostki OSP będą mogły liczyć na pomoc w zakresie doposażenia w wozy pożarnicze bądź sprzęt gaśniczy.
Na zakończenie posiedzenia członkowie Zarządu wzięli udział w uroczystym podsumowaniu powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
64 w.